انتخاب نام و نام کاربری مناسب در اینستاگرام یکی از فاکتور هایی است که در بازیابی صفحه اینستاگرام شما در زمان جستجو موثر است. برای انتخاب نام و نام کاربری مهم ترین نکته آن است که خود را به جای کاربر بگذارید و تصور کنید که کاربران برای پیدا کردن صفحه شما چه کلیدواژه ای را جستجو می کنند و سعی کنید از کلمات کلیدی استفاده کنید.

نام در صفحه اینستاگرام، همان عنوان صفحه است که در صفحات کتابخانه ها می توان از نام کتابخانه در این بخش استفاده کرد. نوشتن نام صفحه (کتابخانه) در این قسمت از پروفایل کاربری در بازیابی صفحه اهمیت زیادی دارد چرا که بسیاری از افراد از واژگان فارسی برای جستجو صفحه مورد نظر خود در اینستاگرام استفاده می کنند.

نام کاربری نیز همانند دامنه وب سایت در اینستاگرام است و در جستجو و پیدا کردن صفحه کتابخانه اهمیت دارد. در ادامه پنج نکته بسیار مهم در انتخاب نام کاربری مناسب ارائه شده است:

  1. نام کاربری نمی تواند تکراری باشد.
  2. نام کاربری نباید طولانی باشد.
  3. تا حد امکان از به کاربردن نقطه یا آندرلاین در نام کاربری اجتناب کنید.
  4. نام کاربری و محتوای صفحه شما باید به هم مربوط باشند.
  5. بهتر است نام کاربری شما با دامنه وبسایت و نام کاربری سایر رسانه های اجتماعی که کتابخانه در آن فعالیت دارد یکسان باشد. چرا که اینگونه راحت تر به یاد سپرده می شود و افراد راحت تر می توانند شما را پیدا کنند (فردوس، 1398؛ گیلوری 1397).

 

منبع

گیلوری، جرمی مک (1397). راز های پولسازی از اینستاگرام. ترجمه محمدرضا عمرانی. تهران: نگاه نوین.

فردوس، میثم (1398). کسب و کار اینستاگرامی: راه های کسب و درآمد و شناخت جریان های پولساز در اینستاگرام. تهران: هورمزد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *